Спорт

ТИ СИ ГОМНО: Еден од најдобрите напаѓачи во светот го нападна судијата!


Антоан Гризман може да добие дури 4 натпревари суспензија откако заработи црвен картон против Џирона.

Најголемата ѕвезда на Атлетико најпрво доби жолт картон поради симулација, а потоа и црвен картон поради расправија со судијата.

Главниот судија Мартинез Мунуер после натпреварот во записникот откри што всушност Гризман му рекол.

„Гризман после жолтиот картон ми рече: Ти си гомоно“, запиша судијата во записникот.


loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Copyright © 2017 Лав Медиа Груп

To Top
Connect!