Актуелно

Стравична сообраќајка на Партизанска: Поминал на црвено и се забил во друг автомобил


Стравична сообраќајна несреќа се случила синоќа во Скопје, на булеварот Партизанска. Како што пишува Телеграф, возач кој брзал кон болница, поминал на црвено на семафорот и се судрил со друго возило. Се работи за две возила, пежо и алфа ромео кои директно се судриле.

Возачот бил повреден и веднаш транспортиран во болница, а причинета е и голема материјална штета.

Деловите од возила разлетани на сите страни сведочеле за несреќата.

Повеќе детали денеска.


loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Copyright © 2017 Лав Медиа Груп

To Top
Connect!