Спорт

Покрената постапка против Лино Червар!


Европската ракометна федерација (ЕХФ) покрена дисциплинска постапка против хрватскиот селектор Лино Червар поради неспортскиот потег кој го направи на мечот со Белорусија.

Червар на мечот против Белорусија при резултат 24:23 и напад за противникот, со раце го задржа противничкиот ракометар, Артур Карвацки.

Таквиот негов потег предизвика голем скандал. Белорусија се жалеше, а ЕХФ денес потврди дека е покрената дисциплинска постапка против селекторот на Хрватска.

Тие ќе ги прегледаат детално сите снимки, а потоа ќе биде донесена конечна одлука за евентуална суспензија.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top