Таратур

Погледнете ја техниката на Левандовски: На ваков жив ѕид успеа да даде гол (видео)

Полска ја декласира Ерменија со 6:1, а мечот го одбележа Роберт Левандовски, кој постигна хет-трик.

Посебно имперсивен беше неговиот втор гол кој дојде после индиректен удар. Целиот тим стоеше на гол линијата, но не можеше да го запре Левандовски.