Славни

„Плус-сајз“ манекенката рекреираше поза од Ким Кардашијан – резултатот е фасцинантен


21-годишната „плус-сајз“ манекенка Дајана Сирокаи од Грин Лејнс, на северот од Лондон, одлучи да покаже дека и жените со вишок килограми можат да бидат секси и атрактивни во стилот на Ким Кардашијан.

Облечена во тесен бел едноделен костим за капење, каков што на својата фотосесија носеше Ким, таа ги рекреираше нејзините пози и се фотографираше во ист стил.

Таа сакаше да им докаже на припадничките од пошироката женска публика дека сите, без разлика на формата на телото, се еднакво убави и секси. Фотографијата досега собра десетици илјади допаѓања.

Дајана често објавува фотографии на кои позира во долна облека, а за себе вели дека е вљубеничка во модата и дека се бори за зајакнување на жената. Открива дека денес модните агенти ја сакаат во нивните агенции, но дека порадно доживувала злоупотреби поради својата физичка големина.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top