Актуелно

Ограбена скопска спортска обложувалница


Вчера во 18 и 20 часот телефонски во ЕИК Скопје било пријавено дека на булевар „Никола Карев”, во спортска обложувачница непознат сторител извршил разбојништво.

Сторителот, велат од полицијата, со закана со физичка сила од вработената одзел непозната сума пари, по што побегнал во непознат правец.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!

Copyright © 2017 Лав Медиа Груп

To Top
Connect!