Шоубизнис Музика Македонија без евровизиска завршница: Тијана не влезе во финале

Македонската претставничка Тијана Дапчевиќ со песната „To the sky“ не успеа да се пласира во финалето на Евровизија.

Од втората полуфинална вечер, во големото финале во сабота успеаја да влезат Белорусија, Грција, Романија, Норвешка Малта, Финска, Полска, Словениа, Австрија, Швацарија.

Прогнозите на обложувалниците за пласманот на Тијана испаднаа релативно точни, позиционирајќи ја песната на Тијана на самото дно на ранг листата.ОСТАВИ КОМЕНТАР