Видео

Карлос нозе да му мие, ова ни Буфон не го брани: Еврогол во трета македонска лига


Типот се вика Алекасндар Георгиевски, го викаат Бене, а своето голгетерско ремек дело го постигна во 35-та минута од третолигашкиот фудбалски натпревар помеѓу Кит Го Пехчево и Брегалница Голак, кој заврши со 2:1.
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!

Copyright © 2017 Лав Медиа Груп

To Top
Connect!