Видео

Јапонскиот премиер Шинзо Абе го голтна дупката (видео)


Американскиот претседател и Доналд Трамп и јапонскиот премиер Шинзо Абе играле голф за време на посетата на Трамп во Азија, додека двајцата лидери паузирале од трговските преговори.

За време на натпреварот јапонскиот лидер Абе падна во песокта кога излегуваше од еден од песочните реони на теренот, губејќи рамнотежа со пад наназад во акробатски стил. За среќа тој помина без повреди.

Трамп кој што во тоа време беше свртен со грб кон јапонскиот премиер не го забележа настанот и продолжи со играта.

Коментари

Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top