Спорт

Добра вест за Гвардиола, лоша за Агуеро – се враќа Габриел Жесус


Тимот на Пеп Гвардиола игра одлично оваа сезона, а каталонскиот стратег утрово доби уште една убава вест.

Лекарскиот тим на „граѓаните“ процени дека Габриел Жесус е комплетно рехабилитиран од повредата и може да тренира со остатокот од тимот.

„Габриел ќе ни се приклучи денес. Не знам кога ќе биде спремен за натпревари, но ова е секако одлична вест“, изјави Гвардиола.

Бразилскиот напаѓач го повреди коленото во последните денови од 2017 година на натпреварот против Кристал Палас, а до тогаш имаше постигнато 10 гола оваа сезона.

Меѓутоа, неговото отсуство не се почувствува многу бидејќи одлично го замени Кун Агуеро, кој брилјира во последно време.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top